کانادا پروازهای ورودی از انگلستان را 72 ساعت به حالت تعلیق درآورد.

کانادا در واکنش به ویروس فراگیر کووید- 19 از آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی بهره می برد. دولت کانادا با همکاری سازمان های بین المللی نظیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) سعی دارد با بررسی موشکافانه ی شاخه ژنتیکی که ویروس کووید- 19 را ایجاد می کند، به شناسایی بیشتر زیرشاخه جدید و اثرات ناشی از آن که اخیرا در انگلستان دیده شده دست یابد.

مسافرانی که امروز از انگلستان به کانادا رسیدند باید تحت بررسی و آزمایش ثانویه قرار بگیرند. از جمله ی این اقدامات، بازبینی شدیدتر طرح قرنطینه خواهد بود. همچنین، دولت کانادا برای مسافرانی که اخیرا از انگلستان وارد کانادا شده اند نیز دستورالعمل های متفاوت و بیشتری را تعیین خواهد کرد.

تغییر ژنتیکی ویروس ها اتفاقی طبیعی است و امسال نیز در مناطقی از دنیا دیده شده است؛ اما طبق اطلاعات اولیه، حدس بر این است گونه ای که در انگلستان دیده شده انتقال پذیری بالاتری دارد؛ این در حالی است که هنوز نشانه ای دیده نشده که جهش های ژنتیکی ویروس، تاثیری بر شدت علائم، واکنش های آنتی بادی یا اثربخشی واکسن داشته باشد. دستیابی به چنین اطلاعاتی نیازمند تحقیق و بررسی بیشتر هم در کانادا و هم در دنیاست. ازین رو، دولت کانادا تصمیم گرفت کلیه پروازهای کاری و شخصی ورودی از انگلستان را از بیستم دسامبر 2020 به مدت 72 ساعت به حالت تعلیق درآورد. تمام محدودیت های پیشین سفر و قانون 14 روز قرنطینه خانگی و خانه نشینی نیز همچنان پابرجاست.

 

https://www.canada.ca/en/public-health/news/2020/12/canada-suspends-flights-from-the-united-kingdom-for-72-hours.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست