برای قرنطینه خود برنامه ریزی کنید.

برای قرنطینه خود برنامه ریزی کنید.

پیش از سفر به کانادا، در فکر محلی مناسب برای قرنطینه باشید. محل مناسب یعنی جایی که بتوانید 14 روز و یا بیشتر را بدون ترک محل، به نیازهای اولیه مانند آب و غذا، دارو و گرما دسترسی داشته باشید. اگر هنگام ورود به کانادا جای مناسبی را برای اقامت روزهای قرنطینه در نظر نگرفته باشید، دولت کانادا شما را به محل های تعیین شده برای گذراندن دوره 14 روزه قرنطینه می فرستد. ممکن است از ورود خارجیانی که محل مناسب قرنطینه نداشته باشند جلوگیری شود.

 

کجا مناسب ماندن است؟

شما نمی توانید در مکان های اقامت گروهی، دوران قرنطینه را سپری کنید. منظور از این مکان ها:

– آپارتمان های کوچکی است که به طور مشترک در آن با دیگران زندگی می کنید؛

– خانه هایی که به طور مشترک با افراد زیاد یا خانواده (های) پر جمعیت در آن زندگی می کنید؛

– سرپناه، خانه گروهی، اقامتگاه گروهی، خوابگاه، اردوگاه های صنعتی، اتاقک های ساختمانی و سایر اقامتگاه های گروهی مشابه است؛

– اقامتگاه دانشجویی (مگر اینکه مجوز اقامت در آن را داشته باشید) است؛

– مکان های مشترکی است که هم خانه های آن در سفر شما نبوده اند و شما هم نمی توانید از مراوده با آنها اجتناب کنید.

 

منتظر تماس، ایمیل و آمدن نیروهای دولت کانادا باشید.

دولت کانادا با شما تماس تلفنی حقیقی یا اتوماتیک خواهد گرفت. دقت کنید باید به تماس هایی که از شماره 1-888-336-7735  خواهید داشت پاسخ داده و جواب سوالات آنها را صادقانه بدهید تا به این وسیله احترامی را که برای قوانین قائل هستید به آنها نشان دهید. آنها حتی به شما ایمیل می زنند تا وظایف شما را در دوره قرنطینه به شما یادآوری کنند.

دولت کانادا افسران بازبینی را استخدام کرده و آموزش داده است که مسئول سر زدن و بازدید حضوری مسافران از جانب دولت هستند. با این وصف، آماده باشید که یک افسر بازبینی به صورت حضوری به محل اقامت شما بیاید. البته این افراد کلیه اقدامات محافظتی و بهداشتی و نیز فاصله اجتماعی را کاملا رعایت می کنند.

هنگامی که افسری به در خانه می آید، خودش را معرفی می کند، کارت شناسایی شرکتی خود را نشان می دهد، مجوز خود از اداره بهداشت عمومی کانادا را که دارای امضای دستی یا الکترونیک است نیز ارائه می دهد. در مقابل، از شما می خواهد مدارک شناسایی فردی خود را نظیر پاسپورت یا گواهینامه رانندگی که مورد تایید دولت کاناداست، به آنها ارائه دهید و یا سوالاتی از شما می پرسد تا مطمئن شود قوانین دوران قرنطینه را رعایت می کنید. توجه داشته باشید که آنها بهیچ وجه وارد خانه نمی شوند، مدارک شناسایی شما را کپی نکرده یا نزد خود نگه نمی دارند، جریمه صادر نمی کنند و یا درخواست پول یا مبلغ نقدی نمی کنند.

https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/isolation#travelling-on-hotel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست