(بخش دوم) دانشجویان بین المللی و سفر به کانادا

طرح قرنطینه داشته باشید

طرح آمادگی کووید-19 که دانشگاه ها و مراکز آموزشی اجرا می کنند، به هدف حفاظت از سلامت و ایمنی دانشجویان و اجتماعات اطراف است. در این طرح اشاره شده است که دانشگاه ها چگونه برای دوران قرنطینه دانشجویان برنامه ریزی می کنند. هماهنگی برای رفتن دانشجو به محل قرنطینه یا دسترسی وی به غذا و دارو در دوران قرنطینه نیز از بندهای این طرح است.

در هر صورت دانشجویان باید طرح قرنطینه 14 روزه را داشته باشند تا اگر هنگام ورود به مرز، مشخص شود که شرایط معافیت از قرنطینه و آزمایش را ندارند، بتوانند دوران قرنطینه را بگذرانند. حتی اگر تصور دانشجو این باشد که شرایط فردی که واکسیناسیون کامل انجام داده است را دارد، باز هم این شرایط تغییری نمی کند.

پیش از ورود به کانادا دانشجویان باید برای گرفتن اطلاعات و راهنمایی در مورد طرح قرنطینه با مرکز آموزشی خود در ارتباط باشند. اطلاعات طرح قرنطینه نیز باید پیش از سفر به کانادا در اپلیکیشن ArriveCAN وارد شود.

مسافری که واکسیناسیون کامل انجام داده است به چه کسی گفته می شود؟

همانطور که می دانید کسانی که هر دو نوبت واکسن خود را زده اند ممکن است برخی معافیت های قرنطینه و آزمایش شامل حالشان شود. برای اینکه به عنوان مسافر واکسن زده در نظر گرفته شوید باید هر دو نوبت واکسن کووید-19- یا ترکیبی از واکسن های- مورد تایید دولت کانادا را 14 روز قبل از ورود به کانادا زده باشید. (واکسن های مورد تایید را در اخبار پیشین ما بخوانید)

در صورتی که واکسن های دیگری زده باشید، به عنوان مسافر واکسن زده در نظر گرفته نمی شوید. مدرک واکسن باید به زبان انگلیسی یا فرانسه و یا ترجمه معتبر باشد. در هر کشوری واکسن زده باشید، باز هم باید از بین 4 واکسن قابل قبول اداره بهداشت کانادا باشد.

مسافرانی که هر دو نوبت واکسن خود را زده اند برای اینکه شامل معافیت قرنطینه و آزمایش بشوند همچنان باید آزمایش های پیش از سفر و بدو ورود را انجام دهند که انجام آزمایش 72 ساعته پیش از سفر نیز جزو همین هاست. آنها همچنین باید فاقد علائم بوده، تمام اطلاعات کووید-19 را پیش از سفر در اپلیکیشن ArriveCAN وارد کرده، برگه یا نسخه دیجیتال مدرک واکسن خود را همراه  داشته و طرح مناسبی برای قرنطینه نیز داشته باشند.

تغییرات آینده مقررات سلامت عمومی:

از 9 آگوست 2021، مقرراتی تازه برای مسافرانی که به کانادا می آیند و دانشجویان بین المللی اجرا خواهد شد. مقررات ذکر شده از این قرار اند:

– قانون 3 شب اقامت اجباری در هتل های تعیین شده توسط دولت کانادا برای کلیه مسافرانی که پس از ساعت 12 شب 9 آگوست به کانادا برسند برداشته خواهد شد. تا آن زمان، مسافرانی که واکسن نزده اند و به  صورت هوایی وارد کانادا می شوند باید 3 شب اقامت در هتل را تا زمان دریافت نتیجه آزمایش بدو ورود، انجام دهند.

– پیاده سازی مقررات نظارتی آزمایش اتفاقی برای مسافرانی که واکسن کامل زده اند و ورود آنها به کانادا از فرودگاه ها و مرزهای زمینی اعلام شده، مجاز است. مسافرانی که واکسن نزده اند همچنان باید آزمایش الزامی بدو ورود و روز هشتم را انجام دهند.

– کسانی که به تازگی از کووید-19 بهبود یافته اند ولی هنوز نتیجه آزمایش آنها مثبت است، اجازه دارند نتیجه آزمایش مولکولی مثبت کووید-19 از نمونه ای که 14 تا 180 روز پیش از رسیدن به کانادا گرفته شده است را به عنوان بخشی از آزمایش های پیش از ورود ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست