انجام تست کووید- 19 پیش از سفر، برای تمام مسافران ورودی کانادا الزامی شد.

به دنبال اثرات اخیر کووید-19 بر صنایع مختلف از جمله صنایع هوایی و پرواز و به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس و گونه های جدید آن از طریق پرواز، دولت کانادا اقدامات مختلفی را برای حفاظت از سلامت و ایمنی کانادایی ها در پیش گرفته است.

ضرورت پرهیز از سفرهای غیرضروری همچنان از 13 مارس 2020 از جانب دولت کانادا برای سلامت عمومی کانادایی ها به شدت توصیه می شود.

مارک گارنو، وزیر حمل و نقل کانادا از 7 ژانویه 2021 تمامی مسافران هوایی 5 ساله و بالاتر از دیگر کشورها را ملزم به ارائه نتیجه منفی تست کووید-19 پیش از سفر به کانادا کرده است و این مدارک باید پیش از سوار شدن به هواپیما به خط هوایی مربوطه ارائه شود. تست PCR کووید-19 باید 72 ساعت پیش از عزیمت مسافران به کانادا انجام شود.

حتی اگر نتیجه تست شخص منفی باشد، باز هم قرنطینه 14 روزه اجباری هنگام ورود به خاک کانادا برای مسافران به قوت خویش باقی است که طی آن با استفاده از اپلیکیشن ArriveCAN یا وب سایت، اطلاعات دقیق تماس و طرح اجباری قرنطینه خود را پیش از ورود یا هنگام ورود به کانادا ثبت می کنند. طرح قرنطینه توسط یک افسر فدرال بررسی شده و در صورت پذیرفته نشدن یا نامناسب بودن، از مسافران خواسته می شود دوران قرنطینه را در مکان های تعیین شده توسط دولت بگذرانند. سرپیچی از این قوانین، جرم محسوب شده و تا 6 ماه زندان یا جریمه 750،000 دلاری را در پی خواهد داشت.

 

https://www.canada.ca/en/transport-canada/news/2020/12/pre-departure-covid-19-testing-and-negative-results-to-be-required-for-all-air-travellers-coming-to-canada.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست